Sv.Václave oroduj za nás.

Dominik kardinál Duka

Národní svatováclavská pouť 2020 byla díky současné situaci dost omezená, přesto krásná . Bohužel omezení bylo i v počtu stánků. V mediích se hovořilo o tom, že stánky nebudou.

Zaujala mne skvělá promluva Jeho Eminence ThLic.Dominika kardinála Duky, O.P. právě k výše jmenované situaci. Skvěle nejen popřál všem Václavům, i těm přítomným na pouti, ale především vyzval občany naší země, aby se oprostili od strachu. Vzpomněl zde i na prezidenta Václava Havla. Opět další rozumný člověk, který situaci respektuje a upozorňuje na přemíru strachu. Takové osvěty by mělo být více a novináři by se měli přestat přidávat k neustálému zvyšování strachu.

Včera vyšel zajímavý článek ve kterém na toto téma, téma strachu upozornil i pan profesor Jan Žaloudník. Především se jedná o prověření dat resp. o strukturalizaci dat. Zvyšování testovaných logicky přinese růst čísel nakažených. Cituji pana profesora z nedělního Blesku „Veřejnost by měla znát data v souvislostech, a ne aby nás pořád nekdo krmil jednou emocí. Je potřeba v tom udělat pořádek.“ Dovoluji si dodat a TO VELMI RYCHLE, ne rychlostí prací na známé dálnici D1. To bychom se všeho mohli dočkat možná až za dva roky!

Tou obrovskou negativní emocí je právě strach. Systematičnost, strukturovanost hospitalizovaných je nutná pro přesný přehled o jaké pacienty jde, především i o jaká umrtí jde. Všichni říkají, že umrtí jsou spojená s Covidem – 19, ale je tomu skutečně tak???

Strach, stres – obecně vzato organismus je více napadán jakoukoliv nemocí než u lidí beze strachu, bez stresu. Takže sekundárním projevem všech strašidelných informací, toho neustálého „krmení strachem“ může být způsoben větší nárůst srdečních omemocněních, neřešení návštěv u lékařů a zvětšením úmrtí lidí, kteří by tady mohli žít déle!

Další názory ...