Porada

O používání slova porada v mnohých firmách vedou polemiky ve směru: My se scházíme a během pracovní doby spolu hovoříme, ale často nám to nějak nevychází, pracovníci své úkoly neplní. Vždy, když se zeptám, zda se jedná o PORADU, manažeři nejsou mi schopni přímo odpovědět. Oni své jednání s podřízenými PORADOU nenazývají a jejich HOVORY nejsou ani pravidelné. Potom se nedivme, že úkoly nejsou plněny, ony nejsou ani pravidelně sledovány a kontrolovány. Každá PORADA má svá specifika, která se musí dodržovat. PORADA a umění „dělat porady“ je velice důležitou složkou řízení firmy.

workplace-team-business-meeting-business-people

Pokládám slovo PORADA za slovo rovnající se nějakému zákonu. Znám člověka, který tvrdí, že porady jsou zbytečné, že jsou ztrátou času. Když se ale podíváte pod pokličku jeho firmy, tak vidíte nedostatků tolik, že kdyby on nebyl majitelem firmy, tak by byl jako vedoucí manažer vyhozen na minutu .

Znám firmu, která fungovala jak švýcarské hodinky bez chyby a porady jako takové dělalo jenom užší vedení 3 manažerů ( měl jsem tu čest být jedním z nich) . S ostatními pracovníky a bylo jich cca 20  se majitel s dobrém “rozmaru” scházel v kuchyňce ( sledoval a šel do kuchyňky v době oběda, kdy se tam sešlo třeba 5 lidí) a doslova šikovně s nimi komunikoval , ochutnával svojí lžící pokrmy a byla to docela “legrace”. Co ale bylo podstatou této komunikace prozradím v našem worskhopu či osobní konzultací.

Další články
Aktuální názory

Šedá personalistika

Šedá personalistika zaměstnanosti v ČR dost podstatně souvís s šedou ekonomikou a zajištěním budoucnosti důchodů.

Čti více >>