Personální šachy na ministerstvu zdravotnictví.

statistics-arrows-trend-economy

Změna na postu ministra zdravotnictví byla z jedné strany nutná, z druhá strany polickým rozhodnutím a další strany odešel slušný člověk, který udělal mnoho práce, ač nebyl lékařem. Prý to tak mladý člověk neunesl,to napětí, stres, ano je to možné, připusťme to. Opět po bitvě je tady mnoho generálů. Převažuje však kladné hodnocení a to je třeba uznat. Z personálního hlediska je pan Adam Vojtěch skutečně osobnost a zaslouží si pochvalu. Mgr.at Mgr. Adam Vojtěch, MHA, ano a právě to MHA je zajímavá a velmi důležitá kvalifikace, manažer, který dokázal mnohé. Premiér jej nazval slušným člověkem, který se neuměl bránit. První dnešní projev pana premiéra byl doslova pohřebním projevem, tak asi by se dalo vyjádřit premiérovo jednání u pultíku s neustálým přehazovaním dokumentů a velkou nervozitou. Tvář i přes své zakrytí vyjadřovala mohutnou únavu a určitou lítost, některá slova premiér, už z části odpočinutý, použil při večerním promluvě k národu. S velkým úsměvem jeho promluvu parafrázoval sobě vlastním projevem pan doc. Šmucler, který byl stručný a výstižný, prostě moc se s tím vším „nemazlil“.

Personální změna je doufám na delší dobu, neboť z personálního hlediska každá změna v týmu je vždy určitým projevem neschopnosti lidí, zde tomu tak bohudík není ale….Nový ministr zdravotnictví není žádný neznalý manažer, končí zde lidský přístup liberalismu a určitého slušného chování s kompromisy. Plk. prof. Roman Primula, CS.c, PhD. je také slušný člověk , komunikativní a předevší rozhodný, zde nebudou žádné kompromisy. Proč? Je to voják a zde jsou možná jenom direktiva a ta se nelíbí všude. Direktiva jsou nařízení, přes která „nejede vlak“.

Pevně věřím, že tento člověk má nejen své vzdělání, obrovské zkušenosti, jak řekl pan premiér má hodně papírů…dlouhý životopis, že má i selký rozum, který zde bude nutný, především ekonomicky a tím i personálně obecně v podnikatelské sféře.

Personálně z mého hlediska nesmí nastat další propouštění lidí, už jenom současná opatření v pohostinství drtí další podnikatelské subjekty a fronty na úřadech práce stoupají. Současní podnikatelé v pohostinství mají velké propady i v brigádnících! Proč??? Nezůstává jim totiž ani takzvané „dýško“, vše je bedlivě sledováno. Následkem je to, že brigádník odchází a personální stav se mění skoro z týdne na týden. V případě uzavření ekonomiky raději nechci tuto situaci komentovat. I já se obávám, že tato doba může rychle nastat, to není slušnost člověka, to je direktivní nařízení a využití moci TO udělat.

Personální udržitelnost jde ruku v ruce s ekonomikou a tohle není možné podcenit v tak ohrožené době, ale …Dovolte mi jednu spekulaci – vytvoření strachu u obyvatelstva a následně zabezepečení ochranných prostředků je velký obchod ……Strach je zde velký, tak velký, že jej můžeme přirovnat k válce, ano je to válka nejen s covidem ale mezi lidmi. Ta takzvaná sebeochrana je dnes udavačství na policii, nevraživost mezi lidmi, tady chybí zdravý rozum spojený se slušností. To se bude projevovat čím dál tím více.

Když se více něco testuje, tak logicky vzato je více otestovaných a i ti, kteří nemají příznaky, mají covid….tedy čísla stoupají ….tedy je více i nemocných a semafor se mění ze dne na den.

Prosím lidé buďte slušní jeden k druhému a nedělejte nepříjemné situace dalším lidem. Promluva Doc. Romana Šmuclera byla přesně taková, s úsměvem, krásná řeč těla, ukliďnující. V tom jsem viděl obrovský přínos pro národ, který jej slyšel!!

Prosím Vás lidé, vykašlete se na strach, řekl bych to komediálně, bojte se přiměřeně, nepos*rejte se z toho!!!!

I já se bojím, diabetik, vysoký tlak….ano mám strach , ale až TO přijde musím TO řešit, ted je třeba se chránit a doslova neblbnout sám sebe či ostatní. Jako by neexistovalo nic jiného ve zpravodajství než je ten COVID! Mějte se rádi, ochraňujte sebe a svoji rodinu, chraňte s rozumem i naši ekonomiku a podnikatelé, zbytečně nepropouštějte své zaměstnance, hledejte cesty reklamy svých služeb i produktů. Děkuji Vám všem, že jste dočetli až sem!

Další názory ...