Neprofesionální chování ČT 24, viditelný rozdíl mezi komerční televizí a televizí státní.

IMG_20210417_160423

Dnešní přenos pohřbu  prince Philipa byl ze strany ČT 24 a TV NOVA velmi rozdílný.

Je to všechno vidět na přiložených fotografiích. Přesně řečeno ČT24 doplnila přenos o běžící řádku, což pokládám za nechutné a nepřípustné. Nikoho nezajímají zprávy o tom, zda byl či nebyl zvolen předseda KSČM nebo že odešel někdo ze Sparty, jaké je počasí – to vidím z okna. Manažer, který tohle připustil ukázal na myšlení před rokem 1989, nakonec se jedná o státní TV, není se asi čemu divit.

NOVA TV naopak pochopila vážnost situace a respekt k přenosu pohřbu prince Philipa i k Velké Británii. Komu čest, tomu čest. Komerční TV se chovala správně.

Avšak TV NOVA a její redaktoři se projevili už po několikáté dost špatně vzhledem ke komunikaci komentování pohřbu po přenosu. Doslova skákali do mluvy přísedícím, jak se říká nemají kinderstube. To, že je někdo celebritou znamená i profesionální úctu v komunikaci, ta tady znatelně chybí, asi by oba dva potřebovali trénink.

Velmi seriózní byl pořad k pohřbu prince Philipa CNN PRIMA NEWS . Zde si nikdo do řeči neskákal, doslova profesionální. Především musím vyzdvihnout komentář pana Cyrila Svobody – krásná komunikace, pokora.

Další názory ...