Malý lockdown je zde aneb zámek je již nasazen!

castle-padlock-metal-stainless

Malý lockdown je tady, tak bych to nazval. Nejvíce to všechno duševně odnášejí děti základních škol, nemohu vynechat ale i školy střední a vysoké. Nehodlám zde cokoliv kritizovat aneb generálů jsou zde desítky, jak politiků, tak dalších lidí na sociálních sitích. Nikdo si neuvědomuje globální podstatu věci.

Zámek je jž nasazen a všichni se obávají nejhoršího. Musím však předeslat, že ekonomika celého segmentu pohostinství, hoteliérství, wellness až po běžné služby je již na pokraji zhroucení . S tím jde ruku v ruce personalistika, nikdo už nemluví o prodloužení odkladů splátek, nikdo už nemluví o prodloužení zaplacení OSVČ sociální a zdravotní pojištění alespoň do března 2021, oni si poradí. Nastává období zvýšení dluhů „obyčejných“ OSVČ, neplacení nájmů …..Větší množství lidí bude klepat na dveře úřadům práce.

Vrátím se ke školám, běžte se prosím podívat vy páni vládní úředníci z ministerstva školství do škol. Teplota jde venku silně dolu, ve školách se topí kvůli vysílání účitelů, neboť doma vysílat nemohou. Pan ministr Roman Prymula řekl: „Zůstaňte doma“. Proč tedy ty tisíce učitelů nemohou dále vysílat z domova, je zde něco nedomyšleného, že ano??!!!! Ano, bylo by to i nespravedlivé vůči těm co chodí školy a učí laboratoře, ale ty se také zastavují?Nebudu dále komentovat , co se děje s dětskou duší i duší studenta, to už okomentovali jiní. Copak dělají ti specialisté, poradci vlády, ministra školství. Kde je zdravý rozum???? Vítězí alibismus strachu nad zdravým rozumem?

Kdysi jsem prohlásil, že určitou typologii Čechů převezmou i jiné národy, že se některé naše vlastnosti, typické pro nás, poběží po Evropě jako virus, že TO TEN ZÁPAD naučíme. V současné době naše opatření najednou přebírá celá Evropa, nejdřív nás kritizovali a nyní ……

Lidé skutečně zůstavají doma, stres ze strachu zasahuje občany, především starší generaci, důchodce. Bude zde hodně úmrtí právě ze strachu jít do nemocnice ….není zde žádná osvěta, žádné uklidnění lidí. Jde to vůbec ještě možné?? Ano, je to možné!

Další názory ...