Den má 24 hodin, přesto jsou lidé, kteří toho zvládnou více něž ti druzí a ti druzí se diví, jak je to možné

Všichni hledají odpovědi v řízení času. Na konci tohoto článku se dozvíte, proč právě ti jedni zvládnou více a ti druzí o mnohem, mnohem méně. Nebudu však předbíhat událostem, které chci popsat a které Vám mohou ukázat cestu. Je třeba však naslouchat. 

Řízení času vykládá kdekdo, přesto si  každý pak řídí čas po svém. V dnešní digitalizované době a době mobilních telefonů pokládá skoro každý člověk diář za přežitek. Opak je často pravdou.  Řízení času souvisí s plánováním a odpovědnosti sebe sama právě za určitý čas, Vámi daný. Není to o popsaném diáři či elektronickém kalendáři, ale o skutečnosti časový plán splnit, nic neodkládat, znát své možnosti a mít především disciplínu. Věty  – jsem ve stresu, nic nestíhám – jsou často pouze omlouvou své neschopnosti  řídit si svůj  čas, či výmluvou své lenosti, někdy i přeceňování sebe sama.  

Plánování času má dvě strany mince a záleží na každém člověku, jak se sám k řízení svého času a k sobě chová. 

1) Znalost sebe sama a své výkonnosti/kapacity / schopností, schopnost splnit plán a nedosáhnout na stres.

2) Předpokládaná znalost sebe sama, přeceňování a plán je nedostižný, stres je stále na pořadu dne. 

ADK manažerský systém řízení času Vám ukáže cestu a pomůže čas ušetřit, musíte s ním však umět zacházet a využít všechny jeho nástroje. ADK není obyčejný diář. Kombinace elektroniky s manažerským systémem ADK je tou nejlepší volbou. Proč tomu tak je se dozvíte v našem workshopu

Krátký příběh, který může i negativně ovlivnit kohokoliv. Jedna moje studentka, která byla učitelkou, potom dělala asistentku řediteli firmy. Když jsem jí říkal, že to je úplně jiný pracovní vztah a že jí to nebude bavit, šla to prostě zkusit. Po určitém čase se vrátila zpět na své původní povolání, hlavním důsledkem byl čas, řízení času. Když jsem jí učil řízení času a ukazoval svoji práci, podivovala se nad tím, co všechno dělám, jak TO stíhám a pro ni to znamenalo, že se honím!  Řekla mi, že to všechno přece dělat ten den nemusím, že to vlastně vůbec dělat nemusím!!!!! Mohu to vše či část dělat klidně druhý den. Když se nechá člověk ovlivnit touto úvahou a změní dosavadní způsob řízení svého času, může to být pro něho fatální.

pohyb v čase
Další články
Aktuální názory

Šedá personalistika

Šedá personalistika zaměstnanosti v ČR dost podstatně souvís s šedou ekonomikou a zajištěním budoucnosti důchodů.

Čti více >>